FYZIOTERAPIE

Cílem individuálního cvičení je obnova svalové rovnováhy, odstranění bolesti a především instruktáž klienta, jakým způsobem je schopen sám si poradit se svými problémy v oblasti pohybového aparátu.

Kojenci

Každé dítě je jedinečné a originální a přesně takový je i jeho psychomotorický vývoj. Pokud se Vám něco nezdá ohledně vývoje Vašeho dítěte, poraďte se s odborníkem. Důležitá je totiž zejména kvalita pohybu než kvantita. Tedy ne co už umí, ale jak to umí.  Pokud si dítě již od kojeneckého věku zafixuje nekvalitní pohybové vzory nebo dokonce náhradní, jen těžce se jich bude v budoucnu zbavovat. Požádejte pediatra o kontrolu a také můžete přijít pro radu k nám na rehabilitaci (vyhodnotíme motorický vývoj miminka, instruktáž nošení miminka, jak manipulovat s miminkem,...)

Handling

Technika handlingu vede k optimalizaci patologického tonu (napětí) svalů a díky tomu může dítě provést pohyb co nejsnadněji a nejsprávněji. Handling poté využívají hlavně rodiče v běžných denních činnostech a aktivitách. Naučí se, jak s dítětem manipulovat, jak jej nosit, krmit, oblékat, v jakých polohách a situacích si s ním hrát, aby podpořili jeho správný vývoj.

Děti a dospělí

Fyzioterapie u dětí je zaměřena na terapii vadného držení těla, skolióz, stavů po úrazech, po operacích, respiračních onemocnění, plochých nohou, ortopedických vad nohou. U malých dětí lze pomocí terapie na základě včasné diagnostiky odstranit obtíže vzniklé odchylkou ve vývoji. U starších dětí terapie pomáhá odstranit špatné pohybové návyky, díky čemuž předcházíme vzniku obtíží v dospělosti.

Fyzioterapie u dospělých je zaměřena na terapii bolestí zad (akutních či chronických, prevence), pooperačních a poúrazových stavů, neurologických nemocí, močové inkontinence u žen, funkční sterility (neplodnosti), bolesti nohou, patních ostruh, úponových bolestí svalů, zlepšení kondice

Sportovci

Má-li být sport prospěšný pro vývoj dítěte, musí obsahovat kompenzační terapii k prevenci vzniku zdravotních obtíží z přetížení. Sportovcům terapie pomáhá zvýšit výkonnost a omezit riziko úrazů, které vznikají přetěžováním nejčastěji používaných tělesných partií. Nejdůležitější je začít s terapií včas. Vhodné je začít preventivně cvičit již od mladšího školního věku, ale nezbytné je i pro starší děti a mládež. Cílené kompenzační cvičení by mělo být součástí pohybového režimu každého sportovce. Pokud se správně nastaví funkce pohybového aparátu, výsledkem je, vedle zdraví, také zvýšení výkonnosti.
Vytvořte si webové stránky zdarma!